80,00zł

ARRASY ZAMKU WAWELSKIEGO W MINIATURZE

Autor: autor nieznany
Miasto wydania: Kraków
Wydawnictwo: wydawca nieznany
Kategoria 1: Książki> Sztuka> Sztuka użytkowa
Opis:

Format 22,5x17,5 cm, stron 18, oprawa twarda płócienna.

Stan bardzo dobry.

Album zawiera 9 reprodukcji arrasów (tkanin dekoracyjnych) na płótnie. Wśród nich. m.in.:

  • Arras z serii "Dzieje Noego", podług kartonu Michaela Goxiena i Wilhelma Tonsa, wykonany przed r. 1553 w Brukseli na zamówienie króla polskiego Zygmunta Augusta dla zamku wawelskiego. Wełna, jedwab i nić srebrna, złocona.
  • Arrasowe pokrycie na krzesło, z wazonem kwiatowym, wykonane po r. 1553 w Brukseli na zamówienie króla polskiego Zygmunta Augusta dla zamku wawelskiego, z wełny, jedwabiu i nici srebrnej, złoconej.
  • Arras ze zwierzętami "Walka smoka z gepardem", podług kartonu Wihelma Tonsa (?), wykonany po r. 1553 w Brukseli na zamówienie króla polskiego Zygmunta Augusta dla zamku wawelskiego. Wełna, jedwab i nić srebrna, złocona.
  • Arras z satyrami i inicjałami króla polskiego Zygmunta Augusta, wykonany na jego zamówienie w Brukseli po r. 1553 dla zamku wawelskiego. Wełna, jedwab i nić srebrna, złocona.
  • Arras z herbem Polski i herbem Korczak oraz napisem łacińskim "Scabellum pedum tuorum" i datą 1560, ofiarowany królowi polskiemu Zygmuntowi Augustowi przez Krzysztofa Krupskiego, starosty horodelskiego. Bruksela, 1560 r. Wełna, jedwab i nić srebrna, złocona.
Cena:
80,00zł
 
Odbiór osobisty w antykwariacie: 0,00zł
Wysyłka po przedpłacie: 15,00zł*
Wysyłka pobraniowa: 30,00zł*
* niezależnie od ilości zamówionych przedmiotów
Polityka prywatności Created & Powered by IvonSoft