45,00zł

PROZA Z IMPORTU [AUTOGRAF]

Autor: Bereza Henryk
Miasto wydania: Warszawa
Rok wydania: 1979
Wydawnictwo: Czytelnik
Autor ilustracji: Pietrzyk Tadeusz
Kategoria 1: Autografy
Kategoria 2: Książki> Nauki humanistyczne> O literaturze
Opis:

Format 12,5x20 cm, stron 511, płócienna okładka z obwolutą.

Stan dobry (otarcia obwoluty).

Opracowanie graficzne: Tadeusz Pietryk.

 

Na pierwszej stronie dedykacja autorska:

"Grzegorzowi, zabytkową 'Prozę z importu' spod samego serca z miłością i przyjaźnią - Henryk. Warszawa, 18 kwietnia 2002".

 

Nota wydawnicza: "Nowy wybór szkiców i esejów Henryka Berezy to kontynuacja rozważań nad współczesną prozą obcojęzyczną podejmowanych poprzednio w książce 'Doświadczenia' (PIW 1976). Omawiając twórczość ponad siedemdziesięciu prozaików reprezentujących różne kraje i tradycje literackie, rozmaite nurty współczesnej powieści, autor ukazuje z jednej strony ich funkcjonowanie w orbicie rodzimej kultury, z drugiej zaś - powiązania z ogólnoświatowymi prądami umysłowymi naszej epoki. Zajmuje się pisarzami znanymi i nie znanymi, a wartości i piękno potrafi odkryć nie tylko w arcydziełach."

Wśród kilkudziesięciu autorów, których książki są omawiane w niniejszej publikacji znaleźli się m.in. Ingeborg Bachmann, Peter Handke, William Faulkner, Frank O'Connor, Iris Murdoch, Jorge Luis Borges, Gabriel Garcia Marquez, Carlos Fuentes, Kaiko Takeshi, Kenzaburo Oe, Peter Seeberg, Michaił Bułhakow.

 

 

Cena:
45,00zł
 
Odbiór osobisty w antykwariacie: 0,00zł
Wysyłka po przedpłacie: 15,00zł*
Wysyłka pobraniowa: 30,00zł*
* niezależnie od ilości zamówionych przedmiotów
Polityka prywatności Created & Powered by IvonSoft