28,00zł

MAKARENKO DORADCA RODZICÓW

Antykwariat: MAKARENKO DORADCA RODZICÓW
Autor: Chmieleńska Irena
Miasto wydania: Warszawa
Rok wydania: 1953
Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych
Kategoria 1: Książki> Nauki humanistyczne> Psychologia
Opis:

Format 15x20,5 cm, stron 53, miękka okładka.

Stan bardzo dobry (małe przebarwienia okładki).

 

Spis treści:

I. KIM BYŁ ANTONI MAKARENKO

II. POGLĄDY MAKARENKI NA RODZINĘ. Rodzina stanowi naturalny zespół. Rodzice muszą być świadomi celu wychowania. Rozbicie rodziny — największą krzywdą dziecka. Łatwiej wychować kilkoro dzieci niż jedno. Nie potrzeba nam ludzi wychowanych na cichym bohaterstwie matek We wszystkich dobrych, wesołych rodzinach zawsze bywają dobre dzieci. Zadaniem rodziców jest kierowanie dziećmi. Autorytet rodziców.

III. OGÓLNE ZASADY WYCHOWANIA W RODZINIE. Nie ma recepty na dobre wychowanie. Wychowywać trzeba od pierwszych dni życia. Nie osoby trzecie są winne, lecz rodzice. Nie odgradzać dziecka chińskim murem od świata. W wychowaniu nie ma rzeczy małych. Wychowanie bez kary i nagrody. Wychowanie wymaga dobrej organizacji.

IV. ORGANIZACJA ŻYCIA DZIECKA W RODZINIE I GŁÓWNE ZADANIA WYCHOWAWCZE. W życiu rodzinnym konieczna jest organizacja. Rodzice powinni czuwać nad organizacją zabawy dziecka . Udział dzieci w pracach gospodarskich. Dziecko i pieniądz. Kultura na codzień i kształtowanie upodobań kulturalnych. Wychowanie seksualne dzieci w rodzinie. Kształtowanie postawy moralnej dziecka w rodzinie. Karność jako zadanie wychowawcze.

V. MAKARENKO A MY.

Cena:
28,00zł
 
Odbiór osobisty w antykwariacie: 0,00zł
Wysyłka po przedpłacie: 15,00zł*
Wysyłka pobraniowa: 30,00zł*
* niezależnie od ilości zamówionych przedmiotów
Polityka prywatności Created & Powered by IvonSoft