68,00zł

ALBUM REPRODUKCJI OBRAZÓW Z WYSTAWY "STO LAT MALARSTWA POLSKIEGO" Z PRYWATNYCH ZBIORÓW WARSZAWSKICH W PAŁACU ŁAZIENKOWSKIM
Produkt niedostępny

Autor: praca zbiorowa
Miasto wydania: Warszawa
Rok wydania: 1919
Wydawnictwo: brak danych
Kategoria 1: Książki> Sztuka> Malarstwo, grafika, rzeźba
Kategoria 2: Książki> Książki przedwojenne> Sztuka
Opis:

Format 18x22 cm, 49 stron ponumerowanych i kilkadziesiąt nieponumerowanych z fotografiami obrazów. Twarda płócienna oprawa z zachowaną miękką okładką wydawniczą.

Stan dobry (zabrudzenia na oprawie i okładce, nieliczne plamy na stronach).

Fragment wstępu: „Ideę przewodnią, urządzającego wystawę komitetu, charakteryzuje w pełni tytuł ekspozycji Sto lat malarstwa polskiego.W tej przestrzeni czasu ogniskuje się działalność artystów, którzy istnieli w okresie od 1793 do 1893 r. Epokę tę wielce znamienną w dziejach rozwoju malarstwa polskiego rozpoczynają malarze Stanisławowskich czasów, sprowadzeni przez króla cudzoziemcy, oraz pierwsi w ich szkole urobieni krajowi artyści; -przesuwa się następnie, w ewolucyjnym rozwoju, stopniowy wzrost idei sztuki na naszym gruncie, aby dojść wreszcie w twórczości wielkich koryfeuszów malarstwa polskiego do zenitowego stanu świetności i skończyć się w 1893 r. (…) W ten sposób pojęta wystawa była po części retrospektywną, liczyła bowiem obok zmarłych, wielu żyjących artystów.”

Książka zawiera noty biograficzne wszystkich malarzy, których dzieła zostały zamieszczone w albumie; są to między innymi: Teodor Axentowicz, Marceli Bacciarelli, Bernand Belloto (Canaletto), Józef Chełmoński, Artur Grottger, Aleksander Gierymski, Juliusz Kossak, Wojciech Kossak, Jan Matejko, Henryk Siemiradzki.

 

Cena:
68,00zł
 
Produkt niedostępny
Odbiór osobisty w antykwariacie: 0,00zł
Wysyłka po przedpłacie: 11,00zł*
Wysyłka pobraniowa: 26,00zł*
* niezależnie od ilości zamówionych przedmiotów
Polityka prywatności Created & Powered by IvonSoft